Отборът на Студена остана на крачка от класиране във В групата

Отборът на „Студена" не успя да стигне до Югозападната" В" група след като във вторник загуби с 1:2 от представителя на благоевградста област „Авангард"(Бачево). Интересното е,че и двата отбора не са шампиони на своята област. „Студена" игра бараж с „Маниш"(кв.Църква) след като и тримата първенци на трите групи - „Енергетик", „Ботев"(Друган) и „Димитровец"(Ковачевци) се отказаха от участие. Иначе „Студена" приключи на трето място в първенството на северната група. „Авангард" пък е спечелил първенството на източната група, но после е паднал от „Родопи"(Сатовча), първенец на западната благоевградска група.

Тимиът от Бачево обаче отговаря на условията за промоция във „В" група, които изискват задължително участие в първенството на един детски или юношески отбор, и той отиде на квалификации. Срещата в Обеля и протекла равностойно ,като през първата част отборът на „Студена" е пропуснал изгодни положения. Резултатът в полза на „Авангард" е бил открит в 27-та минута от дузпа, реализирана от Парапанов. Две минути преди края на първото полувреме Данчев от „Авангард" е удвоил преднината на своите. Десетина минути преди края Мартин Евгениев е направил резултата 1:2, но до изравняване не се е стигнало. Така „Авангард" догодина ще е един от тримата нови членове на Югозападната „В" група./Съперник